Na odborném programu se podílí všechny nemocnice, dodržujeme nezávislý souběh dvou sekcí – „lékařské“ a „sesterské“.

Společné téma je: Změny na neonatologických odděleních v posledním desetiletí – pozitiva i negativa

Kompletní program v PDF

Vzdělávací akce se koná ve spolupráci s OSL ČLK Brno-město dle Stavovského předpisu ČLK č. 16.“

Registrace: 13:30 – 18:00 v salónku u recepce hotelu

Ubytování: od 14:00 hod

Pozdní oběd je možné si objednat na místě dle nabídky hotelu, účastník si hradí sám. 

WELLNESS: 14:00 – 21:00 

18:00 ZAHÁJENÍ KONFERENCE A WORKSHOP na téma Změny na neonatologických odděleních v posledních deseti letech – pozitiva, negativazkušenosti z pracovišť

Následuje posezení s občerstvením u cimbálu do 24:00 hod.

Srdečně zvou pořadatelé a partner večera S.A.B. IMPEXS. A. B. Impex, s.r.o.

7:15 – 10:00 – snídaně

7:30 – 10:00 – registrace v salónku u recepce

11:00 – ubytování

do 10:00 vyklizení pokoje, prostor pro zavazadla bude vyhrazen

Wellness – 7:00 – 21:00, sauny od 13:00 do 21:00

Odborný program lékařská a sesterská sekce 8:30 – 13:00 hod (Změna programu vyhrazena)

Lékařská sekce
blok I. 8:30 – 10:30

předsedající: Macko Jozef, Zavřelová Zuzana

1. Neonatologie v čase ( úvodní slovo )
Borek Ivo ( Brno ) – 10 min


2. Rooming-in pro nedonošené novorozence v průběhu desetiletí
Zmeškalová Stanislava, Opálková Pavla (Brno) – 20 min


3. Postavení neinvazivní podpory v dnešní neonatologii
Juren Tomáš (Brno) – 20min


4. Novinky v neonatologii – inspirace z Německa
Ševčíková Andrea (Zlín) – 15 min


5. Všude dobře, doma nejlíp? Aneb problematika domácích porodů
Redl Ondřej (Ostrava) – 15 min


6. Právní aspekty domácích porodů
Jimramovský Tomáš (Brno) – 15 min


10:30 – 11:00 coffee break

blok II. 11:00 – 13:00

předsedající: Hálek Jan, Staníková Andrea

7. Osmileté zkušenosti v péči o nezralé novorozence s perzistující tepennou dučejí
Zavřelová Zuzana (Brno) – 20 min


8. Když pro léky, tak jedině do knihovny!
Lebeda Jan (Zlín) – 15 min


9. Zavádění paliativní péče na novorozenecké JIP
Jimramovský Tomáš (Brno) – 15 min


10. Enteroragie
Fridrichová Věra (Brno) – 15 min


11. Syndaktylie, polydaktylie
Dostálková Věra (Zlín) – 15 min


12. Lékař a politika?
Kantor Lumír (Olomouc) – 15 min


Oběd 13.15 – 14.30 hod

Volný program

Večeře formou rautu od 19 hod

Navazuje posezení s možností tance do 24 hod

Srdečně zvou pořadatelé a partner večera NUTRICIANUTRICIA - Danone a.s.

7:15 – 10:00 – snídaně

8:00 – 09:00 – registrace v salónku u recepce

do 11:00 hod vyklizení pokoje, prostor pro zavazadla bude vyhrazen

Wellness – 7:00 – 10:00

Odborný program lékařská a sesterská sekce 8:30 – 13:00 hod

Lékařská sekce
blok III. 8:30 – 10:30

předsedající: Wiedermannová Hana, Kučera Marek

13. Hranice viability
Hálek Jan (Olomouc) – 15 min


14. Co potřebuje neonatolog vědět o preeklampsii
Staníková Andrea (Brno) – 15 min


15. Bonding u císařského řezu
Heroldová Sandra (Ostrava) – 15 min


16. Klinicko – logopedická péče na Neonatologickém oddělení
Červenková Barbora (Brno) – 15 min


17. Dětská klinická psychologie – neodmyslitelná součást oboru neonatologie
Jahnová Hana (Brno), Sobotková Daniela (Praha), Burešová Iva (Brno) – 15 min


18. Porod císařským řezem a jeho vliv na novorozence a kojence
Jabandžiev Petr (Brno) – 15 min


10:30 – 11:00 coffee break

BLOK IV. 11:00 – 13:00

předsedající: Jimramovský Tomáš, Fridrichová Věra

19. I méně významná perinatální rizika mohou znamenat vážnou diagnózu
Tománková Lenka (Boskovice) – 15 min


20. Chronická polycytémie
Hlavatá Mária (Brno) – 15 min


21. Screening sluchu na Neonatologickém oddělení FN Brno
Szetei Martin (Brno) – 15 min


22. Kongenitální stridor
Bučková Hana (Ostrava) – 15 min


23. Symptomatický průběh onemocnění Covid -19 u novorozence
Dubanská Lenka (Brno) – 15 min


24. Objektivizace okamžitého účinku Vojtovy metody u předčasně narozených novorozenců
Slováková Jana (Olomouc) – 15 min


25. Sociální problematika novorozence, vývoj v čase
Kučera Marek (Brno) – 15 min


Ukončení akce

13:15 – 14:30 oběd